Warning: Parameter 2 to wp_hide_post_Public::query_posts_join() expected to be a reference, value given in /domains/kolo34orzel.pl/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 286
Hubertus już za nami… – Koło Łowieckie Nr 34 "Orzeł" w Niedrzwicy Dużej
Lis 062016
 

Dnia 5 listopada w obwodzie 195 odbyło się uroczyste polowanie Hubertowskie, które tradycyjnie rozpoczyna sezon polowań zbiorowych w naszym kole.  

Zbiórka myśliwych miała miejsce przy kołowej Hubertusówce. Prowadzącym polowanie był Prezes koła kol. Mariusz, który poinformował o gatunkach zwierzyny do pozyskania oraz przypomniał zasady bezpieczeństwa obowiązujące na polowaniach zbiorowych. Po krótkiej odprawie przystąpiono do losowania kart stanowiskowych, następnie kolega Maciej odegrał sygnał na łowy i wszyscy udali się w stronę lasu na pierwsze w tym roku pędzenie. W polowaniu brało udział 21 myśliwych. Prowadzący polowanie zorganizował 7 miotów, w których  pozyskano jednego lisa oraz trzy zające. Po ostatnim pędzeniu wszyscy wrócili na miejsce zbiórki, gdzie ułożono tradycyjny pokot i odpalono pochodnie aby oddać hołd upolowanej zwierzynie. Wyłoniono Króla Polowania, którym okazał się kol. Michał strzelając lisa, zaś Wicekrólem  został kol. Wojciech pozyskując dwa zające. „Zaszczytne” miejsce – Króla Pudlarzy przypadło kol. Krystianowi, który oddał niecelny strzał do lisa. Wszystkim Królom wręczono okazjonalne medale i symboliczne nagrody.

Po odegraniu sygnałów myśliwskich kol. Mariusz oficjalnie zakończył polowanie. Wszyscy zasiedli za stoły Hubertusówki. Uwieńczeniem dnia był pieczony dzik, który rozpływał się w ustach.

Serdecznie dziękujemy myśliwym za przybycie, bezpieczne i koleżeńskie polowanie.

Darz Bór!             

Galeria z polowania

Sorry, the comment form is closed at this time.