Coroczne przystrzelanie broni

Coroczne przystrzelanie broni

Już w najbliższą sobotę (17.06.2017r) na strzelnicy myśliwskiej w Puławach odbędzie się coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni. Po przystrzelaniu broni kulowej odbędzie się trening strzelecki na konkurencji dzik oraz trap. Do treningu należy przygotować następujące ilości amunicji: 

  • dzik w przebiegu – 10szt. amunicji kulowej. Strzelamy do makiety dzika oddalonej od strzelca o 50m. Makieta porusza się po torze o długości 10m. Należy oddać łącznie 10 strzałów, makieta będzie poruszała się naprzemiennie z prawej na lewo i z lewej na prawo. Podczas jednego przebiegu można oddać tylko jeden strzał. Amunicję ładujemy pojedynczo – nie można amunicji ładować do magazynka.
  • trap – 25 szt (paczka) amunicji śrutowej – śrut o nr 7,5 (trap) – Strzelamy do 20 rzutków. 15 szt ze stanowisk rozmieszczonym na łuku oddalonym o 15m od wyrzutni (5szt pojedyńczych, 10szt jako dublety – po strzeleniu pierwszego rzutka w ciągu 3 sekund pojawia się drugi rzutek), oraz 5 szt z tzw. podchodu

Po odbytym przystrzelaniu broni oraz treningu strzeleckim Zarząd Koła organizuje zawody. Zachęcamy do udziału w zawodach.

Komentarze są wyłączone